екologiski droši materiali

  №3012  RECOMMENDED
  №3012  RECOMMENDED
НОВИНКА!

JAUNUMS

Ir beigušies gada pilnā
apmērā jaunas daudz funkcionālo
apmetumu
Thermoum Xtra izpētes,
kuri ir uzlaboti par 20-25%
ar raksturojumiem.


DRĪZ LATVIJĀ!

Pie visām termoizolācijas apmetumu
ThermoUM, priekšrocībām, siltiem apmetumiem Thermoum Xtra piemīt
labākie siltuma aizsardzības īpašības un mazāks svars pie vienāda apjoma.

Siltuma apmetuma pareizā izvēle

Siltie sanējošie sausie apmetuma maisījumi, ir viens no vis straujošāk attīstības segmentiem izpētē un radīšanā perspektīviem siltuma izolācijas būvniecības materiāliem, kuri ir paredzēti apdarei, restaurācijai un ēku un būvniecības konstrukciju aizsardzībai. Uz šo dienu Krievijas tirgū parādīti pietiekoši daudz siltuma sanējošie apmetumi, kuri ir dažādiem ražotājiem – krievu, Eiropas, turku, ukraiņu, baltkrievu utt.

Kā veikt izvēli starp tirgū piedāvātiem fasādes siltuma izolācijas apmetumiem, uz ko ir nepieciešams vērst uzmanību pie lēmuma pieņemšanas? Kā rezultātā iegūt vēlamo iznākumu, bet ne nepatīkamu pēcgaršu un rūgtumu no tā, ka atdevi naudu par negvalitatīvu termo apmetumu?

Mēģināsim izskatīt, kā pēc mūsu domām ir nepieciešams veikt siltuma izolācijas sanējošo apmetumu analīzi pirms lēmuma pieņemšanas.

Visi termo apmetumi bez izņēmuma – tas ir maisījums,kas sastāv no viegla pildītāja, cementa, un no veselas virknes piedevām, kuras uzlabo plastikumu, kas piedod hodrofobiju utt. Tātad, pirmais, kam ir nepieciešams pievērst uzmanību ir tas, kāds piepildītājs ir siltuma sanējošā apmetuma pamatā. Bez šaubām, mūs neinteresē noteiktais zīmols (kaut gan tas nebūtu slikti, jo tas ļauj novērtēt izmantojamā piepildītāja kvalitāti) un jo īpaši pārējais sausā maisījuma sastāvs. Bet piepildītāja veids ir ļoti svarīgs.Vispirms tāpēc, ka no tā ir atkarīgas atslēgas īpašības pie piedāvātā siltuma apmetuma..

Nosacīti pēc piepildītāja veida visus siltuma izolācijas apmetumus var sadalīt trijās grupās:

  1. 1. Siltie apmetumi uz perlita un vermikulita pamata (paša piepildītāja pēc fiziskām īpašībām) uzkrās sevī mitrumu, un tas strauji pasliktinās apmetuma siltuma izolācijas īpašības, sagrauj (pie sasaldēšanas) pašu piepildītāju un sienas...
  2. Siltie apmetumi kuros kā piepildītājs tiek izmantotas putupolistēra bumbiņas ir acīm redzami sliktāki pēc uguns drošības, tām ir slikta tvaika caurlaidība, pēc definīcijas tās nav sanējošas.
  3. Faktūras siltuma sanējošie apmetumi, kuriem kā pielildītājs tiek izmantots putu stikls, ir perspektīvāki uz šo dienu savu īpašību dēļ. Vispirms tā ir poru bumbiņa, ūdens necaurlaidīga, ar labām siltuma izolācijas īpašībām,ekoloģiski tīrs, nav degošs, ilglaicīgs un pietiekoši izturīgs.

( (mēs neizskatīsim siltuma izolācijas apmetumus ar piepildītāju no koku šķiedrām, jo trūkumi, kuri piemīt šiem materiāliem ir acīm redzami).)

Ņemot vērā, ka mums ir vēlams, lai mūsu siltuma apmetumam piemītu šādu parametru savienojums:
- Siltuma izolācijas īpašības;
- Aizsardzība no mitruma (hidrofobija);
- Uguns drošums;
- Sanējošas īpašības;
- Tvaiku caurlaidība;
- Skaņas izolācija;
- Ekoloģiskums.
Tas ir, sanāk, ka ar īpašību savienojums uz šo dienu piemīt tikai siltuma izolācijas apmetumi uz putu stikla bāzes.

Lai pieņemt lēmumu ir nepieciešams peivērst uzmanību uz veselu virkni parametru (siltuma izolācijas sanējošie apmetumi pēc kuriem nepastāv noteikti tehniskie parametri, mēs uzskatām, nav vērt pat tos izskatīt). Tātad, ir nepieciešams pievērst uzmanību uz:
- termo apmetuma apjoma svaru;
- tvaika necaurlaidības koeficientu (µ);
- siltuma caurlaidības koeficientu (λ)
- siltuma apmetuma patēriņš uz 1 м².

Lieta tāda, ka visi šie parametri ir savstarpēji saistīti. Pie tam, vislabāk ir uzsākt ar siltuma caurlaidības koefiecientu pie apsiltinošā apmetuma. Kā mēs jau esam runājuši, siltuma izolācijas sanējošie apmetumi uz 50-75% sastāv no piepildītāja (putu stikla) un no dažādām piedevām, pie tam, tajā vai citā daudzumā tur ievada cementu. Turpmāk ir nepieciešams zināt, ka pašam kvalitatīvākajam siltuma caurlaidības putu stikla koeficients ir ne zemāks par 0,68 W/mk (pie frakcijas no 2 līdz 4 mm)vai sliktāk. Ņemot vērā, ka papildus pie lielas (2-4 mm) obligātā kārtībā ienāk arī mazākas frakcijas,kurām ir sliktāks koeficients pēc siltuma caurlaidības, plus cements, hidrofobizātori utt, kuriem siltuma caurlaidības koefiecients ir vēl sliktāks; veicam secinājumus: iegūt siltu sanējošo apmetumu uz putu stikla pamata ar siltuma caurlaidības koeficientu, kurš ir zemāks par 0,07 W/mk uz šo dienu praktiski nav iespējams!
Pie tam, siltam apmetumam, kuram piemēram λ=0,06 W/mk apjoma svaram ir jābūt ne vairāk par 210-240 kg/м ³ - jo šie lielumi (apjomu svars un siltuma caurlaidības koeficients) ir savstarpēji saistīti (katrs pec prakses zina: jo materiāls ir vieglāks, jo tas ir siltāks).
Pie tam, siltuma izolācijas sanējošie apmetumi ar siltuma caurlaidības koeficientu mazāk par 0,06 W/mk visdrīzāk apmierinās pēc izturības uz saspiešanu prasības, kuras ir piestādītas fasādes apmetumiem.

Pie tam, siltuma izolācijas sanējošie apmetumi ar siltuma caurlaidības koeficientu mazāk par 0,06 W/mk visdrīzāk apmierinās pēc izturības uz saspiešanu prasības, kuras ir piestādītas fasādes apmetumiem.. tāda pati atkarība arī pastāv arī pēc ūdens tvaika difūzijas. Tas ir, jo siltais apmetums ir vieglāks (jo mazāks ir tā apjoma svars), jo tvaika caurlaidības koefiecients ir zemāks (tas ir gaisa caurlaidības dotības ir labākas).

Tālāk ir nepieciešams pievērst īpašu uzmanību uz termo izolācijas apmetuma patēriņu. Minimālā termo apmetuma patēriņa vērtība uz 1 м² pie 1 cm biezuma sastāda 2,2 - 3 кг ± 10%. Pirmā kartā, tie ir izdevumi par apsiltinājumu,bet otrā kārtā, tas ļauj novērtēt tehnisko datu patiesumu, kuru piedāvāja ražotājs. Uz šo dienu reāli sasniedzama siltuma apmetuma apjoma svara vērtība uz putu stikla pamata svārstas robežās 280 кg/м³. ³. Atsevišķiem termo apmetumu veidiem ir apjomu svars līdz 400 кg/м³ un augstāk pēc ES pieņemtām normām sauso celtniecības maisījumu apjomu svars tiek pieņemts pie dabiskiem apstākļiem, t.i.,dabiskajā materiāla iekšējm mitrumam,un tas ir par 20-30% vairāk, nekā sausā veidā – salīdzinājumā, ThermoSAN būtu vērtība 318 кg/м³).

Siltuma caurlaidības atkarība no siltuma apmetuma blīvuma
зависимость теплопроводности от плотности теплой штукатурки

Ir nepieciešams pievērst uzmanību, vai atbilst uzteikta ar ražotāju siltuma izolācijas sanējoša apmetuma izdevumu vērtība un sasaistīt to ar uzteiktu apjoma svaru. Piemēram, ražotājs rakta: siltuma apmetuma apjoma svars ir 360 кg/м³, bet patēriņš 4 kg. Ir skaidrs,ka termo apmetuma patēriņš ir norādīts pareizi (citādi pretenzijas pret ražotāju ir neizbēgamas), bet no tā izriet, ka ar apjoma svara vērtību pretendents „ spēlē” un patiesībāviņš ievērojami ir lielāks par uzteiktu, kas savukārt runā, ka siltuma caurlaidības koeficients ir augstāks (t.i. siltuma izolācijas īpašības ir sliktākas), tāpat kā arī tvaika caurlaidība ir sliktāka, nekā ir izteikta...

Arī ir ieteicams skatīties uz novirzes vērtību uz izteiktajos raksturojumos. Piemēram, ja ražotājs norāda siltuma apmetuma faktūras patēriņa vērtību uz 1 м² pie biezuma 1 cm robežās 3-4 kg, tas tas visdrīzāk nozīmē to, ka kā piepildītājs tiek izmantots zemas kvalitātes putu stikls, bet arī tas, ka atslēgas parametri (un vispirms siltuma caurlaidības koeficients) arī ievērojami atšķirsies pat vienas partijas ietvaros. Materiāla patēriņa vērtībai nav jāpārsniedz ±10%. tāpat ir svarīgi pievērst uzmanību uz sanējošo īpasību esamību pie siltuma izolācijas fasādes apmetuma.


Ja šī īpašība nav norādīta, tad termo apmetums paredzami zaudē konkurentiem, josanācija ir ļoti svarīga īpašība,kura ļauj radīt ar ēkas sienu vienotu, nepārtrauktu, patstāvīgi darbojošo siltuma – hidro – skaņas izolācijas sistēmu, ar ievērojami labākiem siltuma tehniskiem raksturojumiem..Bet ja tāda īpašība ir norādīta, tad ir nepieciešams novērtēt, par cik šo īpašību ir izdeviem realizēt ražotājam. To paveikt ir iespējams, novērtējot siltuma apmetuma poru pastāvēšanas lielumu. . Uz šo dienu labākiem pasaules sanējošiem siltuma izolācijas apmetumiem ir porozitāte līdz 75% (ThermoSAN). Sanējošie siltuma izolācijas apmetumi ar porozitāti, kura ir zemāka par 40% nav vērts izskatīt, jo īpaši ja siltuma apmetuma porozitāte vispār nav zināma.

Pēv porozitātes var novērtēt arī par cik efektīva ir skaņas izolācija piedāvājamam skaņas izolācijas termo apmetumam. Sanējošais siltuma izolācijas apmetums ThermoSAN ietilpst grupā piecietiem trokšņu izolātoriem – pēc definīcijas tadiem materiāliem ir nepieciešams blīvums 300-400 kg/m3 un porozitāte 75%.

Mūsuprāt ir nozīme arī mazāk ietekmīgas detaļas.
Piemēram apsiltinošā apmetuma derīguma termiņš. Lieta ir tāda, ka praktiski visiem siltuma apmetumiem savā sastāvā ir tāds vai citāds cementa daudzums. Vienkaršoti var iedomāties,ka katrus 3 mēnešus cements pazemina savas izturības un citas īpašības par vienu līmeni. Tas ir, ja tiek izmantots piemēram zīmola 525 cements, tad pēc trīs mēnešiem tas faktiski pec īpašībām būs zīmola 500 cements un tā tālāk pēc laika. Un nav svarīgi, kādu cementa zīmoli izmanto ražotājs. Stingri runājot, arī pēc trīs gadiem tadus celtniecības sausus maisījumus varēs izmantot, tikai to īpašības... Tieši cementa novecošana norobežo termo izolācijas sanējošā apmetuma uzglabāšanas termiņu. Pēc mūsu viedokļa garantēti var runāt tikai par siltā apmetuma parametru saglabāšanu 1 gada garumā. Vairāki ražotāji raksta arī 1,5 un 2 gadus, kas ir ne vairāk nekā reklāmas gājiens, jo praktiski to pašu var pateikt par jebkuru līdzīgu sauso maisījumu.

Tas pats tiek attiecināts uz iepakojuma svaru.
Norādītām vērtībāmnav jābūt lielākam par ±10% (sliktakajā gadījumā tas runā par to, ka tiek izmantota vai nu zemās kvalitātes izejviela, vai arī novecojošās iekārtas sagatavošanai, komponentu samaisīšanai un fasēšanai, bet tā kā mūsdienu sanējošie siltuma izolācijas apmetumi tie ir daudzkomponentu sausie celtniecības maisījumi un dažreiz dažu komponentu svars var sasniegt gramu vienības, tad iegūt kvalitatīvu produktu uz tādām iekārtām ir pietiekoši grūti, precīzāk mazticamāk.

Noslēgumā, gribētos piebilst, ka pie silto sanējošo apmetumuThermoUM, ThermoSAN, ThermoIN, Thermoum Xtra, sastāva izstrādes, īpašs akcents tika veikts uz kvalitāti, ekoloģiju, drošību, efektivitāti, daudzfunkcionalitāti un cenu pieejamību.

Mūsu sanējošus siltus apmetumus sauc dažādi – termoums, termosans, termoins, vai termoum, termosan,termoin utt. Pareizais nosaukums daudz funkcionāliem, ekoloģiski drošiem termo apmetumiem - ThermoUM, ThermoSAN, ThermoIN и Thermoum Xtra!
Design - WeFirst