екologiski droši materiali

  №3012  RECOMMENDED
  №3012  RECOMMENDED
НОВИНКА!

JAUNUMS

Ir beigušies gada pilnā
apmērā jaunas daudz funkcionālo
apmetumu
Thermoum Xtra izpētes,
kuri ir uzlaboti par 20-25%
ar raksturojumiem.


DRĪZ LATVIJĀ!

Pie visām termoizolācijas apmetumu
ThermoUM, priekšrocībām, siltiem apmetumiem Thermoum Xtra piemīt
labākie siltuma aizsardzības īpašības un mazāks svars pie vienāda apjoma.

Par mitrumu,sēnīti un pelējumu. Ietekme uz cilvēka veselību.

No mūsu darbības prakses, ļoti bieži ir nācies vērot, kā cilvēki, kuri pavada ievērojamu laiku telpās ar mitrām sienām, uz kurām aktīvi vairojas sēnīšu poras un pelējums, attiecas pie tā ļoti vieglprātīgi. „Nekaitīga” kaimiņu būšana cilvēku dzīvošanas vidē un pelējuma, vēršas kā milzīgs kaitējums cilvēku veselībai. Cilvēki, kuri atrodas tādās telpās bieži slimo.


Mitruma ietekme uz cilvēka veselību ir pietiekoši liela. Pavadot katru dienu ievērojamu laiku mitrās telpās, mēs riskējam ar savu veselību un samazinām savu dzīves ilgumu. To veicina slimības veicinošas sēnītes un pelējuma poras, kuram paaugstinātais mitrums ir labvēlīga vide aktīvai attīstībai un vairošanai. Pelējuma atrašanas avoti ir bāzētas, kā likums, virsmas sliktās ventilācijas vietās. Tie var būt sienu, notekvadu stūri,, grīdas savienošana ar sienuutt. Tādās telpās gaiss ir piesūcināts ar mitrumu un arcilvēku acīm neredzamo sēnīšu un pelējuma sporām. Cilvēku organismāšīs sporas nonāk caur augšējiem elpošanas ceļiem un iesūcas asinīs, sagraujot lietderīgu mikrofloru un apspiežot viņa imunitāti. Rezultātā Jums sākas saāsināties hroniskās saslimšanas dažādiem orgāniem,pasliktināties kopējā pašsajūta,krīt garastāvoklis, un dzīve kļūs nepriekā. Pirmie risku grupā nonāk cilvēki ar pavājinātiem elpošanas orgāniem,kuriem praktiski uzreiz tiek saasinātas astmas saslimšanas, kura notiek kopā ar biežām klepošanas lēkmēm. Cirkulējot asinīs, kaitīgās sēnītes un pelējuma sporas nonāk visās cilvēka organisma zonās. Šie slimīgie mikroorganismi ietekmē pirmā kartā pavājinātas un hroniskās saslimšanām viegli uztveramas cilvēka organisma zonas. Sēnīte un pelējums pasliktina Jsu veselību droši un metodiski dienu aiz dienas, mēnesi aiz mēneša, gadu aiz gada. Jūs iegādājaties dažādas zāles un tabletes, cerot, ka tās palīdzēs. Bet šai palīdzībai ir īslaicīgs raksturs un tā atvieglo jūsu pašsajūtu tikai uz neilggu laika brīdi. Jūsu slimības periodiski saasinās starpsezonu periodā, kad gaisa mitrums telpās palielinās.

Ar gaisa mitruma palielināšanos pieaug slimīgu sēnītes un pelējuma sporu koncentrācija, kurus jūs nepārtraukti ieelpojat. Tādā veidā, jūs patstāvīgi pievienojat savam organismam visas jaunas un jaunas kaitīgo baktēriju porcijas, kuras ar vēl lielāku sagraušanas spēku sagrauj lietderīgo mikrofloru pie jūsu pavājinātās imunitātes.

Jūs ātri novecojas, norakstot to uz dažādiem iemesliem, bet kategoriski neievērojiet vidi, kura ir nekomfortabla jūsu dzīvošanai ar bīstamiem kaimiņiem, kuri ir mitruma, sēnītes un pelējuma veidā.

Nekādas zāles jums nepalīdzēs, kamēr jūs nelikvidēsiet galveno sagraušanas iemeslu pie jūsu veselības – mitrumu, sēnīti un pelējumu! Nelikvidējot mitrumu telpās, jūs nekad nelikvidēsiet sēnīti un pelējumu! Ja jūs vēlaties saglabāt savu veselību pēc iespējas ilgāk, tad pirmā kārtā padariet mikroklimatu veselīgāku jūsu dzīvojamā telpā vai patstāvīgā darba vietā. Tam ir nepieciešams veikt sekojošo remontu, iepriekš uzstādot pareizu iemeslu pie mitruma parādīšanas telpās.

Izplatītākais saslimšanas veids, kuru var iegūt sistemātiskās atrašanas rezultātā ar pelējumu inficētajās telpās: biežas gripas infekcijas, bronfītus, astma, plaušu tuberkulozi, alerģiju – tiek provocētas ar sēnītes un pelējuma sporām, sagrauj lietderīgu mikrofloru un aktīvi vairojas labvēlīgā vidē. Reimatisms – slimība, kura rodas patstāvīgā kontakta rezultātā ar mitro apģērbu, gultas veļu, mīkstām mēbelēm un citiem priekšmetiem, kuri atrodas telpā. Saasinājuma risks pie šīm slimībām īpaši tiek palielināts rudenī, ziemā un pavasarī.

Telpās rodas pelējums, uz sienām sākas atslāņoties krāsa, lūst apmetums, rodas sāls pēdas.

Medicīniskās izpētes dati

Pie dzīvojamās telpas un ražošanas fonda apskates tika atrasts, ka piesārņotos materiālos vienmēr pastāv sēnīte Aspergjllus niger, Aspergjllus fum, kā arī Penicilium, Cladosporium, Scopulams, retāk Candida. Papildus pie sagraujošās sēnīšu sporu iedarbības gaisa vidē strauji pasliktinās sanitāri – higiēnas apstākļi cilvēka atrašanai telpās, kas līdz šim laikam praktiski ne ar vienu netiek ņemtas vērā, un sekas netiek novērtētas.

Adolfs Mironovs, docents Sankt – Pēterburgas Valts Arhitektūras universitātes, Ph,D.

Mūsu sanējošus siltus apmetumus sauc dažādi – termoums, termosans, termoins, vai termoum, termosan,termoin utt. Pareizais nosaukums daudz funkcionāliem, ekoloģiski drošiem termo apmetumiem - ThermoUM, ThermoSAN, ThermoIN и Thermoum Xtra!
Design - WeFirst