екologiski droši materiali

  №3012  RECOMMENDED
  №3012  RECOMMENDED
НОВИНКА!

JAUNUMS

Ir beigušies gada pilnā
apmērā jaunas daudz funkcionālo
apmetumu
Thermoum Xtra izpētes,
kuri ir uzlaboti par 20-25%
ar raksturojumiem.


DRĪZ LATVIJĀ!

Pie visām termoizolācijas apmetumu
ThermoUM, priekšrocībām, siltiem apmetumiem Thermoum Xtra piemīt
labākie siltuma aizsardzības īpašības un mazāks svars pie vienāda apjoma.

Sienu skaņas izolācija

Zem pierastā vārda komforts, kad runa iet par pašu dzīvokli, šodien daudzi saprot ne tikai ērtu plānojumu, siltas sienas un grīdas, modernu interjeru, bet arī pietiekošu dzīvokļa skaņas izolāciju. Pie mūsdienu trokšņa līmeņa paaugstināšanas – kā ielas, tā arī iekšējā – akustikas komforts kļūst par svarīgu rādītāju. Pie tam, dzīvokļa laba skaņas izolācija ir vēl arī papildus personīgās telpas aizsardzība.

Источники шума

Līmeņa paaugstināšanas uzdevums sienu un starpsienu skaņas izolācijai, kuras norobežo dzīvokļa vai istabas telpu,uz šo dienu daudziem ir ļoti aktuāls. Lai atrisinātu doto uzdevumu pastāv vesela virkne konstruktīvo izstrādājumu,par kuriem mēs pastāstīsiem dotajā rakstā. Savukārt, pirms izskatīt katru no tiem sīkāk, ir nepieciešams saprast pamata teorētiskos principus pie trokšņa aizsardzības.

Dzīvokļa skaņas izolācija un gaisa apmaiņa.

Kā likums, ārējās sienas konstrukcija nodrošina dzīvokļa skaņas izolācijas nepieciešamo līmeni, un nodrošina tās siemu biezumu palielināšanu vai odere ar skaņas absorbējošiem materiāliem nav nepieciešama. Ielas troksnis mūsu dzīvokļos nonāk caur logu atverēm, spraugām un starp necieši savienojumiempie logu rāmjiem pie ārējās sienas.

Lai paaugstināt dzīvokļa skaņas izolācijas līmeni, logu sistēmu ražotāji iesaka izmantot divu- vai trīs – kameru pakešu logus. Savukārt, pie tādu sistēmu uzstādīšanas rodas nepieciešamība pēc papildus gaisa plūsmas nodrošināšanas. Lieta ir tāda, ka gaisa apmaiņa mūsu dzīvokļos tiek īstenota ar sekojošo veidu: gaisa izsūkšana notiek uz dabīgā spiediena starpības rēķina caur ventilācijas kanāliem, kuri parasti ir novietoti vannas istabā un virtuvē. Bet gaisa padeve tiek īstenota caur logu un durvju atverēm. Tādā gadījumā, ja mēs dzenoties pēc skaņas izolācijas uzstādam hermētiskas logu konstrukcijas, tad gaisa padevei dzīvoklī ir nepieciešams paredzēt speciālu iekārtu pastāvēšanu, piemēram, pietekas dzlēdzis.

Tāpat, ļoti bieži ir sastopamas rekomendācijas izmantot hermētiskas trokšņu izolācijas durvis, kuras norobežo, piemēram, virtuvi vai istabu no pārējām telpām. Tādu durvju konstrukcija paredz hermētisko visu savienojumu aiztaisīšanu pa durvju plaknes perimetru aizvērtā stāvoklī, iekļaujost sevī apakšējās plaisas piepildīšanu starp grīdu un durvju plakni. Vēlme samazināt trokšņa līmeni, kurš sniedzas no virtuves,vai kurš nonāk istabā (īpaši, ja runa iet par guļamistabu) ir skaidra. Savukārt arī šeit nevajag aizmirst par dabīgās gaisa cirkulācijas nepieciešamību dzīvoklī. Gaisam telpā periodiski ir pilnīgi jāmainās. Gaisa plūsmas ātrums dzīvojamā telpā, saskaņā ar standartiem ir jāsastāda no 0,15 līdz 0,3 m/s, atkarībā no gada laika.
Pie tam gaisa padevei istabā ir jāsastāda ne mazāk par 30 kub. m/st uz cilvēku. Doto prasību neievērošana noved pie skābekkļa trūkuma, kā arī baktēriju un mikroorganismu uzkrāšanu, un, sekojoši, pie mikroklimata un sanitāru apstākļu telpā pasliktināšanas. Lai nodrošināt nepieciešamu parametrus pie gaisa apmaiņas ir jabūt atvērta pieeja pie ventilācijas kanāliem, kuri atrodas vannas istabā un virtuvē. Parastās istabas durvis par aizvērtā veidā, laiž cauri gaisu caur vietām, kur nav ciešs savienojums ar durvju kārbu un,īpaši, caur apakšējo atveri (kura parasti sastāda 10-12 mm).
Hermētisko durvju trokšņu izolāciju, tada veidā, ir nepieciešams uzstādīt tikai kā ārējās durvis dzīvoklī, vai durvis ieejai uz balkona.

Trokšņu nodošanas veidi.

Liela jautājumu daļa par dzīvokļu skaņas izolācijas ir saistīta ar nepieciešamību samazināt trokņu nodošanu no kaimiņu telpām. Pie tam visu ienākošo troksni pēc izplatīšanas paņēmiena var sadalīt uz gaisa un struktūras.

Gaisa troksnis – tas ir ienākošaskaļa saruna no kaimiņu istabas, bļāvieni, spēle uz klavierēm un citas augstās frekvences skaņas. Skaņas viļņi tiek nodoti no gaisa svārstības avota. Sasniedzot sienu vai starpsienas, skaņas vilnis daļēji absorbējas un izkliedējas sienu materiālu biezumā, daļēji tiek atspoguļots uz virsmas un atgriežas. Viļņu daļa nonāk caur sienu, un skaņa kļūst dzirdama kaimiņu telpās.

Struktūras troksnis rodas pie zemo frekvenču uzbudinātāju svārstību iedarbības. Tas var būt steriosistēmas vai mājas kinozāle pie kaimiņiem augšējā stāvā. Ja Jūs dzirdat, kā ūsu kaimiņi staigā vai kā remontu brigāde veic darbus piecu stāvu augstāk – tas viss ir struktūras trokšņa izpausme.

Struktūras trokšņa raksturīgākā īpašība ir tāda, ka tas izsauc robežojošās konstrukcijas svārstības un var tikt nodota lielos attālumos, jo tā izplatīšanas vide ir pašas starpsienas un pārklāji, zemo frekvenču dinamiks,kurš stāv uz grīdas, nodod pārklāja svārstības. Svārstības tiek izplatītas pa pārklāju līdz starpsienu, tiek nodotas tai, un daļeji izkliedējas, turpina izplatīties pa nesošajās ēkas konstrukcijām. Tādā veidā, troksnis, kurš rodas vienā telpā tiek nodots uzreiz vairākās kaimuņu telpās.

Sienu skaņas izolācija.

Sienu un starpsienu skaņu izolācija tiek aprēķināta vēl ēkas projektēšanas un celtniecības posmā. Pie dzīvokļu plāna sastādīšanas ir nepieciešams ņemt vērā grupēšanas principu pie trokšņainām telpām un to atdalīšanu no „ klusām” ar sienām ar paaugstinātu skaņas izolāciju. Pie paneļu montāžas, lai novērt akustikas tiltiņu rašanos, savienojumi un šuvēm ir jābūt izolēti ar hermētiku. Tāpat ir vēlams izvairīties no iekārtām priekš cauriem caurumiem elektro rozetēm. Tos ir nepieciešams pārvietot vienu attiecībā pret otru kaut vai uz 10-15 cm attalumā, lai nerastos tiešais kanāls skaņas cauri laišanai.

Kopējā gadījumā starpsienas skaņas izolācijas spēja tiek palielināta ar tās masas palielināšanu. Vienkāršoti šo shēmu var iedomāties sekojošā veidā: jo barjera ir smagāka, jo vairāk enerģijas skaņas vilnis zaudē uz to, lai „sašūpināt” un jo mazāk enerģijas tai paliek tālākai trokšņu nodošanai.

Pastāv arī speciālās konstrukcijas pie daudzslāņu skaņas izolācijas starpsienām ar slāņu piepildīšanu ar skaņas absorbējošiem materiāliem. Tie ļauj nodrošināt nepieciešamo aizsardzības līmeni no trokšņa pie kopējās masas samazināšanas norobežojošai konstrukcijai.

Mūsu sanējošus siltus apmetumus sauc dažādi – termoums, termosans, termoins, vai termoum, termosan,termoin utt. Pareizais nosaukums daudz funkcionāliem, ekoloģiski drošiem termo apmetumiem - ThermoUM, ThermoSAN, ThermoIN и Thermoum Xtra!
Design - WeFirst